Zaproszenie i plan Misji Świętych

Aktualności

Kochani Bracia Siostry parafii św. A. Boboli i św. A. Pustelnika w Dwikozach!

Często w życiu dochodzimy do trudnych wyborów i złych momentów. Wtedy powstaje w nas pytanie: Kto nas prowadzi po drogach naszego życia, że dochodzimy na takie bezdroża i manowce? W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu usłyszymy słowa: „Duch prowadził Go po pustyni przez czterdzieści dni…”. Te słowa Ewangelii są skierowane do nas i zapowiadają, że od tej pory sam Duch Święty chce nas prowadzić przez życie.

Następnie wyprowadził Go wysoko […] i pokazał Mu wszystkie królestwa świata. Powiedział do Niego diabeł: „[…] Jeśli więc oddasz mi hołd, wszystko będzie Twoje”. Na to Jezus mu odpowiedział: „Napisane jest: <<Panu Bogu twemu będziesz oddawał hołd i tylko Jego będziesz czcił>>” . Na nic się zdadzą wszystkie królestwa świata, jeśli człowiek nie zwróci się do swojego Boga.

Misje Święte są jak góra na pustyni, z której możemy spojrzeć na własne życie. W czasie Misji Świętych będziemy patrzeć na cały świat i własne życie z kościoła w Dwikozach – kościoła św. Andrzeja Boboli i św. Antoniego z pustyni, położonego na górze. Pozwólmy, żeby Duch Święty wyprowadzał nas na tę pustynną górę, żebyśmy z jej wysokości mogli dobrze obejrzeć wszystko i oddać pokłon Panu Bogu.

Zaprasza ojciec misjonarz – ks. dr Bartłomiej Krzos

PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH
prowadzonych przez Ks. dr Bartłomieja Krzosa
w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli i św. Antoniego Pustelnika w Dwikozach
w dniach 02-06.03.2022 r.

Środa Popielcowa – 02.03.2022 r.
DZIEŃ PRZYGOTOWANIA DO SPOWIEDZI

8.00 – Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie Misji Świętych z posypaniem głów popiołem i z obrzędem wprowadzenia Misjonarza / na początku – Modlitwa do Ducha Świętego, nałożenie stuły i przekazanie kluczy kościoła – misjonarzowi.

10.00 – Msza św. z nauką misyjną

12.00 – Msza św. z nauką misyjną

17.00 – Msza św. z nauką misyjną

Po Mszy Świętej – I NAUKA MISYJNA DLA RODZIN – zakończona Apelem Maryjnym

 

Czwartek – 03.03.2022 r.
DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. I MODLITWY ZA ZMARŁYCH

8.00 – Msza św. z nauką misyjną

0d 9.00 do 11.00 Spowiedź św.

Od 15.00 do 17.00 Spowiedź św.

16.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu – nabożeństwo misyjne w int. zmarłych

17.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich

Po Mszy Świętej – NAUKA MISYJNA DLA MAŁŻEŃSTW – zakończona Apelem Maryjnym

 

Piątek – 04.03. 2022 r. / Na Msze Św. i Drogę Krzyżową przynosimy świece /
DZIEŃ ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH

8.00 – Msza św. z nauką misyjną

9.00 – Wizyta u chorych w domach

16.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

17.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich

Po Mszy Świętej – DROGA KRZYŻOWA ULICAMI DWIKÓZ / Wyjście z kościoła, ul. Sandomierska, ul. Spółdzielcza, ul. Sportowa, powrót do kościoła/ – zakończona Apelem Maryjnym.

 

Sobota – 05.03.2022 r.
DZIEŃ MŁODYCH, CHORYCH I WSPÓLNOT MARYJNYCH

8.00 – Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich

10.00 – Msza św. i spotkanie misyjne dla dzieci

12.00 – Msza św. i spotkanie misyjne dla młodzieży

15.00 – Msza św. z udziałem osób starszych, chorych z udzieleniem Sakramentu Chorych i z błogosławieństwem

17.00 – Modlitwa różańcowa

17.30 Msza św. z nauką misyjną dla wszystkich

Po Mszy Świętej spotkanie z grupami maryjnymi / KŻR i Rycerstwo Niepokalanej /– zakończone Apelem Maryjnym.

 

Niedziela – 06.03.2022 r.
DZIEŃ ZAKOŃCZENIA MISJI PARAFIALNYCH

8.00 – Msza św. z nauką misyjną

10.00 – Msza św. z nauką misyjną

12.00Uroczysta Msza Święta na zakończenie Misji Świętych. Po Mszy Świętej nabożeństwo zakończenia Misji Świętych, procesja do Krzyża Misyjnego – ADORACJA KRZYŻA MISYJNEGO – Błogosławieństwo Apostolskie – przekazanie kluczy od kościoła księdzu Proboszczowi parafii, oficjalne pożegnanie misjonarza.

15.45 – Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – a po nim Msza św.