Zimowy wypoczynek

W dniach od 17 do 22 stycznia 2022 r. grupa 45 młodych osób uczestniczyła w zimowisku parafialnym. Miejscem wypoczynku były Polskie Tatry – Poronin-Zakopane i okolica. Kadrę stanowili: ks. Mateusz Bajak – organizator i kierownik oraz wychowawcy: Pani Iwona Hebda, Pani Agnieszka Spyrzewska, Pan Hubert Bujczenko i Pan Paweł Krzemiński.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Św. w ośrodku.

Pierwsze trzy dni spędziliśmy na stoku narciarskim, gdzie nawet osoby, które pierwszy raz były na nartach nauczyły się samodzielnie jeździć. Nie brakowało również innych atrakcji. Popołudniowy czas spędzaliśmy na kręgielni oraz w aquaparku. Wieczorami braliśmy udział w zabawach integracyjnych, a także spotykaliśmy się na „planszówkach” i tenisie stołowym, a kto nie miał już siły, mógł odpocząć w swoim pokoju.

Ostatniego dnia wyruszyliśmy w góry na Rusinową Polanę i Wiktórówki do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, gdzie modliliśmy się wspólnie na Mszy Św. dziękując za pięknie spędzony czas.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie na Starym Mieście.

Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, dzięki którym mogliśmy wyjechać na zimowisko. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę ks. Mateusza Bajaka, który podjął się trudu organizacji wypoczynku w czasie epidemii. Dziękujemy wspaniałej i profesjonalnej kadrze wychowawczej: Pani Iwonie Hebdzie, Pani Agnieszce Spyrzewskiej, Panu Hubertowi Bujczence i Panu Pawłowi Krzemińskiemu oraz Panu kierowcy Krzysztofowi za wszelką pomoc i dowiezienie do celu podróży.

Nie możemy zapomnieć, o tych, którzy pomagali nam zebrać dodatkowe środki pieniężne na pokrycie kosztów zimowiska. Dziękujemy ks. Proboszczowi Arturowi Barańskiemu. Dziękujemy tym, którzy robili stroiki świąteczne oraz je zakupili. Dziękujemy Stowarzyszeniu „Aktywni dla Słupczy”, Pani Ilonie Krzemińskiej z Młodzieżowym Kołem Caritas oraz Harcerzom, na których zawsze możemy liczyć. Dziękujemy również Państwu Chałońskim oraz wszystkim ludziom dobrej woli.