Dożynki Gminne

W niedzielę 15 sierpnia w Szczytnikach odbyły się Dożynki Gminne Gminy Dwikozy. Gospodarzami tegorocznych dożynek byli mieszkańcy Szczytnik: Pani Justyna Dąda i Pan Ryszard Araszkiewicz.

Uroczystości rozpoczęła Msza święta polowa na boisku sportowym przy Wiejskim Domu Kultury w Szczytnikach w intencji rolników, ogrodników, sadowników i producentów rolnych z terenu Gminy Dwikozy odprawiona przez Ks. Artura Barańskiego — Proboszcza parafii pw. św. Andrzeja Boboli i św. Antoniego Pustelnika w Dwikozach oraz Ks. kanonika Romana Bogusława Sieronia — Proboszcza Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mściowie.

Po Mszy świętej Wójt Gminy Dwikozy Marek Łukaszek wraz z Przewodniczącą Rady Gminy w Dwikozach Marią Łukasiewicz powitali zaproszonych gości oraz delegacje z przygotowanymi wieńcami dożynkowymi z następujących miejscowości z terenu Gminy Dwikozy:

Szczytniki
Rzeczyca Mokra
Bożydar
Dwikozy
Czermin
Góry Wysokie
Mściów
Nowy Kamień
Słupcza
Winiarki

Całość uroczystości dożynkowych zakończył piknik, podczas którego nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Podczas Dożynek Gminnych odbyła się zbiórka pieniędzy dla chorego na SMA Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza.

Całość tekstu na stronie: https://www.dwikozy.gmina.pl/dozynki-gminne-gminy-dwikozy-szczytniki-2021

Źródło: Gmina Dwikozy
Zdjęcia: Archiwum Gminy Dwikozy