Stalowa Wola Jednego Serca

Aktualności

Ponad 100 chórzystów, kilkudziesięciu wokalistów i tyle samo muzyków, którzy przyjadą z różnych zakątków Polski zaśpiewa chwałę Panu radosną pieśnią na Stalowowolskich Błoniach nad Sanem. Już 15 sierpnia o godzinie 19.00 w Stalowej Woli odbędzie się jeden z największych koncertów religijnych – „Stalowa Wola Jednego Serca”.

W Stalowej Woli wystąpią najsłynniejsi twórcy i wykonawcy muzyki religijnej w Polsce, a może nawet w Europie. Podczas występu na błoniach nadsańskich zobaczymy i wysłuchamy Solistów, Orkiestrę i Chór Jednego Serca Jednego Ducha. Widowisko poprowadzi Jan Budziaszek, a dyrygować będzie Hubert Kowalski, który jest jednocześnie kompozytorem sporej części współczesnych pieśni liturgicznych i autorem nowych opracowań wokalno-instrumentalnych tradycyjnych pieśni, które znamy. Kierownikiem muzycznym będzie natomiast Marcin Pospieszalski.

Specjalnie dla osób udających się 15 sierpnia na koncert „Stalowa Wola Jednego Serca” od godziny 16.00 do 23.00 komunikacja miejska kursować będzie za darmo oraz uruchomiona zostanie dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa, która dowiezie chętnych na miejsce. Zmotoryzowani uczestnicy wydarzenia będą mogli zostawić swoje pojazdy na wyznaczonym parkingu przed Centrum Handlowym VIVO! Stalowa Wola przy ul. Chopina 42.

Koncert jest częścią obchodów 15 sierpnia – Święta Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.30 Mszą Świętą dziękczynną w Bazylice Konkatedralnej w 60-lecie kapłaństwa J.E. ks. Bpa Edwarda Frankowskiego oraz w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii defilada z udziałem Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko oraz Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury przejdzie ulicami Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości wojskowe.

Od rana natomiast w Parku Miejskim uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 9.00 wystartuje bowiem Bieg Tropem Wilczym. Szczegóły pod linkiem: https://www.stalowawola.pl/stalowa-wola-uczci-pamiec-zolnierzy-wykletych/

Organizatorami obchodów są: J.E. Bp. Krzysztof Nitkiewicz Biskup Sandomierski oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent miasta Stalowej Woli, a także Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Fundacja Jednego Serca Jednego Ducha, Fundacja Wolność i Demokracja. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Huta Stalowa Wola S.A. i Polska Grupa Zbrojeniowa. Partnerami natomiast: Telewizja Trwam, Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli i Centrum Handlowe VIVO!. Obchody swoim patronatem objęli: Senator RP Janina Sagatowska i Poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Plan obchodów 15 sierpnia 2021 roku

9.00 /Park Miejski im. Kazimierza Pilata

Bieg Tropem Wilczym na 1963 m

9.15 /Park Miejski im. Kazimierza Pilata

Bieg Tropem Wilczym na 5 km

10.30 / Bazylika Konkatedralna

Uroczysta Msza Św. Dziękczynna w 60-lecie kapłaństwa J.E. ks. Bpa Edwarda Frankowskiego w intencji Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej, Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko

11.30 / Od Bazyliki Konkatedralnej na Plac Piłsudskiego.

Defilada przy udziale Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu Nisko oraz Orkiestry Dętej MDK

12.00 / Plac Piłsudskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego

19.00 / Stalowowolskie Błonia nad Sanem

Koncert „Stalowa Wola Jednego Serca”