I KOMUNIA ŚWIETA…

Aktualności

Jednym z najpiękniejszych dni dla dziecka kasy III Szkoły Podstawowej jest dzień I Komunii Świętej. Do tej uroczystości dzieci przygotowywały się przez cały rok. W niedzielę 21 maja o godz. 1200 po raz pierwszy 26 dzieci przyjęło do swojego serca Pana Jezusa. Dziękujemy Panu Bogu za ten dzień, dziękujemy Dzieciom za ich piękną postawę i wiarę, dziękujemy Rodzicom za przygotowanie Dzieci, przygotowanie naszej świątyni i jej otoczenia, dziękujemy za dar ołtarza: nowy relikwiarz do relikwii św. Andrzeja Boboli, stułę maryjną i kryształowe naczynka do lavabo, dziękujemy tym, którzy przygotowali dzieci do I Komunii św.: ks. Damianowi. P. Iwonie, p. Ilonie, p. Kamili i p. Sławkowi.

Okazją do podzielenia się radością tego dnia był „Biały Tydzień”, w którym dzieci każdego dnia zapraszały swoich bliskich od rodziców, rodzeństwa, chrzestnych, dziadków do nauczycieli, aby wraz z Nimi się modlić i podziękować za to, że są blisko nich. A zwieńczeniem tego wyjątkowego tygodnia była pielgrzymka do: Radecznicy, Zamościa i Łabuńki.