Przez Maryję do Jezusa

Aktualności

W środę 8 grudnia przeżywaliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nasza modlitwa rozpoczęła się różańcem poprowadzonym przez Rycerstwo Niepokalanej. Różaniec jest modlitwą wyjątkową. Maryja wielokrotnie objawiając się prosiła ludzi, aby odmawiali tę modlitwę. Obiecywała przy tym wypraszać szczególne łaski wszystkim, którzy z pokorą serca przez różaniec, będą prosić Boga.

Maryja opiekuje się wszystkimi ludźmi, jak troskliwa Mama, o czym przekonały się też dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, dlatego że na Mszy zostały poświęcone dla nich medaliki, które odtąd będą nosić na szyi, jako świadectwo swojej wiary, ale także jako oddanie się w opiekę Matce Bożej, której wizerunek znajduje się na nich.

Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania również uczciła uroczystość Niepokalanej w skupieniu uczestnicząc w adoracji. Maryja Niepokalana jest Patronką Ruchu Światło-Życie, czyli naszej oazy, dlatego adorację poprowadzili oazowicze. Przygotowali pantomimę, przez którą chcieli pokazać, co dzieje się z człowiekiem, gdy oddala się od Boga oraz przypomnieć, że On nigdy nie opuszcza człowieka i nieustannie o niego walczy. W tekstach rozważań również zostało przypomniane, aby nie marnować swojego życia, ponieważ nie żyjemy tylko dla siebie – żyjemy dla Boga i dla innych.

Julia Teter