Czuwaj! Start Harcerski w Pysznicy

Aktualności

Blisko 20 harcerzy z 28 Drużyny harcerskiej „Zawisza Czarny” działającej przy naszej Parafii wzięło udział w Starcie harcerskim, który odbył się w tym roku w Pysznicy. Wspólne spotkanie druhen i druhów rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym, której przewodniczył i homilię wygłosił Diecezjalny Duszpasterz Harcerzy Ks. dr Dariusz Sidor. Na zakończenie Eucharystii kilka słów skierował do harcerzy Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz, w których przypomniał wszystkim, że tym co wyróżnia harcerzy jest postawa służby drugiemu człowiekowi. Następnie po Mszy Świętej i modlitwie harcerskiej wszyscy zebrali sie na Apelu, podczas którego przedstawione zostały zasady kolejnej części spotkania – gry terenowej, która uczestników zaprowadziła do urokliwej osady Kochany. Podczas 8 kilometrowego marszu uczestnicy mogli zdobyć nowe umiejętności lub wykorzystać te, które już posiadają, m.in. udzielanie pierwszej pomocy i strzelanie do celu. Całość trasy była podsumowana ciekawą lekcją historii, podczas której można było zobaczyć repliki broni oraz posłuchać opowieści osób, które przeżyły trudny czas II wojny światowej. Po posiłku lekko zmęczeni, ale pełni radości i z uśmiechem na twarzy wszyscy wrócili do swoich domów.

Ks. Piotr